Atominė elektrinė Kaliningrade pamažu tampa realiu projektu

cal2009-07-26  tagŽymos: ,   Paskelbta kategorijose Menas žinoti

elektraNetylant kalboms apie naujos atominės elektrinės statybas Kaliningrado srityje, atsiranda vis daugiau manančių, kad tai gali tapti realybe, nors dauguma vis dar viešai abejoja tokio projekto įgyvendinimu. Net Lietuvos politikai garsiai pasvarsto, kad tai daugiau propagandinis projektas. Tačiau visa tai ima darytis panašu į tiesą.

Nesenai teko sužinoti tam tikros informacijos, kuri dar kartą privertė pažvelgti į šį Rusijos žingsnį. Tik šįkart rimčiau. Nauja Rusijos Federacijos elektrinė, kuriai duotas Baltijos atominės elektrinės pavadinimas, vis tik gali būti rimtas projektas, kadangi vien kalbomis neapsiribojama. Pasirodo gali būti taip, kad jau yra vedamos derybos su Baltijos šalių statybos bendrovėmis, dėl tam tikrų darbų, statant naująją atominę eletrinę, kuri panašu bus įsikūrusi visai netoli Lietuvos Respublikos sienos.  Tiesa, Lietuvos bendrovės panašu kol kas rimtos informacijos šia tema neturi, tačiau iš kaimyninės šalies gauta informacija tikrai privertė suabejoti ar tai tėra tik blefas. Viskas atrodė labai rimtai ir įtikinamai.

Jei Rusijos Federacija įgyvendintų šį projektą, Lietuva atsidurtų trijų atominių eletrinių apsuptyje: Kaliningrado srityje stovėtų Rusijos atominė elektrinė, Baltarusijos pusėje – naujas šios šalies statinys ir galiausiai naujoji Lietuvos atominė elektrinė Visagine. Numatyti kaip tokia situacija paveiktų mus ir visą Lietuvos gyvenimą, tikriausiai didelės įžvalgos nereikia. Geriausiai tinkamas apibūdinimas būtų tas, jog sėdėtume ant parako statinės ir net ne vienos. Nežinia, kaip pasikeistų Lietuvos energetinė situacija, tačiau įvertinant esamą situaciją, visiškai tikėtina, kad ir tai nelabai padėtų išlikti energetiškai nepriklausoma valstybe, nors Lietuvos žmonių saugumui iškiltų labai rimtas pavojus.

Beveik kasdien Rusijos Federacijos kalbos dėl naujos atominės elektrinės atrodo vis rimtesnės, tačiau vis dar išlieka aibė neatsakytų klausimų, kurie palieka viltį, jog toks statinys Lietuvos pašonėje neatsiras. Pirmiausia tai tokio projekto sąlygų suderinimas su Lietuva ir kitomis tarptautinėmis institucijomis, poveikio aplinkai tyrimai ir visi kiti dalykai, kurių Rusija negalėtų ignoruoti imdamasi statyti Baltijos atominę elektrinę. Sakau negalėtų, nes pažįstant Rusijos braižą – ši valstybė galėtų ir nemaloniai nustebinti.

Komentarų: 3

 1. Eugenijus - 2009-07-26

  Lietuvos elektrine Visagine?:D Dar yra tikinciu,kad ja apskritai kazkada pastatys?:D

  [Atsakyti]

 2. Irmantas - 2009-08-05

  Neaišku kas čia bus, Europa kolkas propaguoja imtis alternatyviosios energijos, kaip domėjausi, tai yra ruošiamas Desertec projektas, kuris sudarys energijos tinklą Europoje. Jeigu projektas bus pradedamas vykdyti, tai kam dar ta elektrinė? Alternatyviosios energijos kaina bus mažesnė už atominės elektrinės energiją. Tada klausimas, kur Kaliningradas dės tiek elektros, jeigu mes galėsim gyventi iš alternatyviosios energijos? Mano atrodo dabar investuoti į atominę elektrinę būtų tikrai neverta žvelgiant į ateitį.

  [Atsakyti]

 3. Laume (emigraves) - 2009-08-12

  Siuo metu atomine energetika yra pigiausia ir svariausia. Jokia kita elekros gavybos rusis nera tokia efektyvi ir pigi. Man labai graudu matyti si perioda. Kada apsoliuciai „nenugincijamai“ dydziausias kruvis eina Lietuvai. Stabdoma siena, brandinamos bombos salia sienu. Keliami mokesciai, vagiama ir ttt. As gyvenu UK. Taciau cia vietiniu naujienu svarbos „aukstis“ tera 10% to ka isgirsi dabar Lietuvoje.
  Reiketu nepamirsti, kad bet kokiu atveju sios dvi bombos dygsta lietuvos pasoneje. Salyse kuriu neitakoja EU. Ir iskilus avarijai ar dar kazkam. Mes negalesime net pirsto pajudint. O kvepuoti tai reikes?! Suprasti, kad planai gimsta ne per akimirka (tada atsakysite sau i klausimus kas yra LEO.LT KGb landyne?!)
  Prisiminus kitus reiksminius ivykius, kuriu niekas nemate. Prisiminkite pr. Paksa ir visa ta reklama. Esme gi buvo? K6 naftos platformos klausimas (ji tik 2km nuo lietuvos sienos), manot mes ten vamzduka nuleide i dugna naftos negausim?! Taciau.. ar apie tai kas nors galvojo? Visi nugaras nusuke ziurejo kas prezidenturoj vyko.
  Esme kuria as cia noriu parasyti.. Meginkit giliau isiziuret, kas vyxta ir suprasit, kad virsuje pas mus kokie 40% snipu, kurie mus it marionetes valdo..

  [Atsakyti]

Rašyti komentarą