Dviračio peliukai apie komunalinių paslaugų kainas ir STT

cal2010-04-27  tagŽymos: ,   Paskelbta kategorijose Gatvės balsai

Po pirmadienį (2010-04-26) atlikto „valymo“ UAB  „Vilniaus vandenys“, kurio metu buvo suimta dalis šios bendrovės vadovų, šiandien „Dviračio žynių“ peliukai pasiūlė labai gerą būdą kaip mažinti komunalinių paslaugų kainas. Tiesiog reikia, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai labiau pasidarbuotų visuose, komunalines paslaugas teikiančiose įmonėse, kurios tik sugalvoja padidinti teikiamų paslaugų kainas.

Būtent taip atsitiko ir su UAB  „Vilniaus vandenys“. Dar visai nesenai ši bendrovė pranešė prašysianti Kainų ir energetikos kontrolės komisijos, kad ši leistų padidinti vilniečiams teikiamo geriamo vandens kainą visu 50 proc. Esą bendrovei gyvybiškai trūksta pinigų investicijoms, nors jos ir ne visai susijusios su tiesiogine bendrovės veikla, kadangi per STT kratas rasta moderni ir brangi pokalbių pasiklausymus blokuojanti įranga, kuri, kaip spėjama, mokesčių mokėtojams galėjo atsieiti apie 100 tūkst. litų. Deja, arba įranga buvo sumontuota per vėlai, arba ji ne tokia efektyvi, nes STT, kaip dabar jau galima suprasti, vistiek surinko pakankamai įkalčių prieš UAB  „Vilniaus vandenys“ vadovybę.

Šiandieninėje „Dviračio žynių“ laidoje peliukai davė gana savalaikį ir protingą sprendimą: visoms komunalines paslaugas teikiančioms įmonėms, kurios užsimano padidinti paslaugų kainas, privalomai pabendrauti su STT. Manau, kad komunalinių paslaugų įkainiai Lietuvoje liktų įšaldyti taip, kaip įšalusi žemė kur nors labiausiai nuo saulės nutolusiame žemės rutulio taške. O be to ir pačios įmonės tvarkytusi daug efektyviau, jei žinotų, kad „svečių“ iš STT gali sulaukti bet kuriuo metu. Tiesa, dar kartu reiktų prigriebti ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą (FNTT). Efektas tikrai būti pastebimas ir ilgalaikis. O čia dar kažkas bando kaltinti, kad Lietuva pradeda sekti lukašenkinio rėžimo pėdomis? O kaip kitaip suvaldyti tokius, kurie pelnosi iš visų mūsų ir be jokios sąžinės graužaties „taško“ visų mūsų uždirbtus pinigus?

Tiesa, ir šis incidentas nepraėjo be politinio atspalvio… Sulaikytasis ir dabar jau iš vadovo pareigų atleistas, buvęs UAB „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Darius Norkus priklauso Lietuvos Socialdemokratų partijai, kuri kaip žinia buvusi valdžioje praeitus aštuonerius metus, dabar yra opozicijoje. Visai nesunku, o kai kada net ir širdžiai malonu pasiųsti STT, kai įmonei į kurią ji siunčiama „padaryti tvarkos“ vadovauja kitos fronto pusės narys. Į atsilaisvinusią vietą juk bus galima „patupdyti“ ką nors iš savų. Pavyzdžiui, kad ir konservatorių Darių Indriūną, kuris, beje, jau ir paskirtas laikinuoju UAB  „Vilniaus vandenys“ vadovu. Savam juk visada leidžiama daugiau, nei seno priešo atstovui, ar ne?

Rašyti komentarą