Meridianą išjudins rankomis

cal2010-05-18  tagŽymos:   Paskelbta kategorijose Gatvės balsai

Andriaus V. fotografija. Šaltinis: http://lt.wikipedia.org

Šį šeštadienį (2010-05-22) Klaipėdos miesto simbolis, laivas „Meridianas“, paliks Klaipėdos centrą Danės upėje ir atguls porai mėnesių į laivų remonto doką.

Pirmuosius keletą metrų, kol bus praplauktas pakeltas Biržos tiltas, laivą planuojama tempti lynais, Danės krantinėmis. Tam numatoma panaudoti stiprių klaipėdiečių jėgą, kurie ir kviečiami prisidėti prie šio miesto simbolio išgabenimo iš Danės upės. Numatoma, kad tokiam darbui atlikti gali prireikti apie keturiasdešimties, stiprių klaipėdiečių pagalbos.

Šis, Klaipėdos miesto simbolis jau gana netrumpą laiką prašosi remonto: į jį nuolat bėga vanduo, todėl siurblių pagalba jį nuolat tenka šalinti iš laivo. Jau kuris laikas „Meridiane“ nebeveikia ir restoranas.

Klaipėdiečiai šeštadienį turės puikią progą prisidėti prie savo miesto simbolio transportavimo. Tikimasi, kad norinčių timptelėti „Meridianą“ keletą metrų atsiras kur kas daugiau nei 40, todėl visiems lyno gali ir neužtekti. Be kita ko, galiausiai juk tai puiki proga įsijausti į viduramžių laivininkystės tradicijas, kai didžioji dalis darbų buvo atliekama rankomis. Kita tokia proga juk gali ir nebepasitaikyti.

Pasak vikipedijos, laivas „Meridianas“ pastatytas 1948 m. Turku laivų statykloje, Suomijoje. Tai vienas iš 49 panašių laivų, kuriuos suomiai kaip kontribuciją po Antro pasaulinio karo pastatė Tarybų Sąjungai. Šiuo metu yra išlikę tik keli.

Iki 1967 m. „Meridianas“ buvo naudojamas Klaipėdos jūreivystės mokykloje kursantų mokymui.

1969 m. gegužės mėn. burlaivis prišvartuotas prie vieno iš Danės upės krantų. Nuo 1971 m. jame pradėjo veikti restoranas.

2001 m. laivą už simbolinį 1 lito mokestį iš vienos Klaipėdos bendrovės nupirko juristas patarėjas Artūras Žičkus. Jis įkūrė Klaipėdos jūrinio miesto simbolio burlaivio „Meridianas“ paramos fondą (http://www.meridianas.org), kuriam padovanojo burlaivį ir jį restauravo.

2008 metais burlaivis „Meridianas“ šventė savo 60 metų jubiliejų.

Rašyti komentarą