Sėkmės kelias. Ar ne per lengvai jį norima atrasti?

cal2010-06-29  tagŽymos: , ,   Paskelbta kategorijose Naujienos trumpai

2010 m. birželio 28 d., LR Susisiekimo ministerijos iniciatyva startavo projektas „Sėkmės kelias“. Šio projekto esmė – apsaugoti jaunus žmones nuo skaudžių nelaimių keliuose, kurių padaugėja kiekvienos vasaros pradžioje, kai abiturientai švenčia išleistuves.

Portale 15min.lt kiekvienas norintis gali pasirašyti elektroninę Sėkmės kelio sutartį ir taip įsipareigoti elgtis atsakingai prieš save ir kitus.

Iniciatyva graži, tačiau… Ar ne per lengvai norima atrasti tą sėkmės kelią? Vardas, pavardė ir elektroninio pašto adresas po stipriai moralizuotu tekstu dar visai nieko negarantuoja. Ypač jaunam žmogui, kuris visą laiką matė užtektinai pavyzdžių, kai buvo elgiamasi visiškai priešingai. Čia gal ir neverta kalbėti apie kelių būklę, finansavimą švietimui ir panašius dalykus, tačiau vertėtų prisiminti mūsų visų atsakomybę ir tai kokį pavyzdį rodome savo vaikams. Būtų naivu tikėtis, kad galimybė įrašyti savo vardą, pavardę ir elektroninio pašto adresą internete, apsaugos jaunus žmones nuo neapgalvotų poelgių. Ir net rimčiau susimąstyti kažin ar privers. Žmogus elgtis atsakingai turi būti skatinamas nuo pat gimimo, o ne tuomet, kai jam jau 18. Ir tuo pirmiausia turėtų susirūpinti tėvai, mokytojai ir visa visuomenė. Tik nuo mažens rodydami tinkamą pavyzdį bei skatindami vaiką elgtis atsakingai, galime tikėtis, kad stovėdamas ant brandos slenksčio jis nesės išgėręs už vairo, ar nespaus pedalo „iki dugno“.

Kiekvieną kartą, išgirdę apie tragiškai pasibaigusią jauno žmogaus kelionę, mes visi turėtume susimąstyti ar viską padarėme ir ar viską darome, kad tokių netekčių būtų išvengta? Ar tinkamą pavyzdį rodome savo vaikams kasdieninėse situacijose, kad jų jaunystė nesibaigtų ties kapinių tvora.

Rašyti komentarą