Krizinės ir antikrizinės nuotaikos. Pavasario tema.

cal2009-04-09  tagŽymos: , ,   Paskelbta kategorijose Gatvės balsai

goodŠiuo metu, pasižvalgius po Lietuvos padangę, gali imti manyti, kad vos ne Pasaulio pabaiga artėja. Jei reiktų apibūdinti, šiandieninę situaciją Lietuvoje, tai drąsiai pakaktų vienintelio žodžio – krizė! Šis žodis, taip plačiai dabar eskaluojamas, kad kartais ima atrodyti, jog viskas aplinkui taip „sukrizėjo“ (naujadaras?) ir viskas taip blogai, kad kitų metų nebesulauksim.

Deficitinis valstybės biudžetas, kasdien didėjantis nedarbas, nekilnojamojo turto rinkos stagnacija, bankrotai ir aferos, mitingai ir protestai. Tokia šių dienų realybė. Lyg to būtų negana, ir taip ne kokias nuotaikas pakursto ateities prognozės – toliau bus dar blogiau! Žmogus norom nenorom pasiduodi ir imi į viską žiūrėti pro juodus akinius. Bet ar iš tikro taip viskas tik juoda?

Nepaisant, kad ekonominė padėtis sunki, visgi yra daug dalykų, kurie yra geri, nuostabūs ir verti mūsų šypsenų. Pažvelkime pro langą – atėjo šiltas pavasaris. Šilumos sezonas jau praktiškai baigiamas, taigi galėsim „pailsėt“ nuo išaugusių šildymo kainų. Netrukus viskas aplinkui taps žalia, išlys pirmoji žolytė, sužaliuos medžiai, pasirodys pirmieji pavasario žiedai. Pavasaris iš tikro nuostabus atsinaujinimo metas, kai mes tarsi iš naujo atrandam save ir mus supančią aplinką.

Štai ir Lietuvos krepšinis pateikė puikią staigmeną. „Lietuvos rytas“ iškovojo puikią pergalę Europos taurės turnyre bei laimėjo Europos taurę! Tai turbūt ne vienam lietuviui pati geriausia naujiena, pastarosiomis dienomis. Sakysite, kad esate „Žalgirio“ gerbėjas? Nieko… turime puikią naujieną ir Jums. „Žalgiris“  nugalėjo „Lietuvos rytą“. Argi ne puiki naujieną? Beje, pastebima tendencija… kuo šalyje ekonominė situacija blogesnė, tuo krepšinyje sekasi geriau. Pamenate, kaip pirmaisiais nepriklausomybės metais, kai Lietuvos ekonominė situacija buvo prastoka, Lietuvos krepšinis skynė vieną pergalę po kitos? O štai pastaraisiais metais, kažkaip ir nebe taip sekasi mums Europos ir Pasaulio turnyruose.

Jei reikia dar gerų naujienų, tai turiu dar vieną – visai neblogą. 2009 m. kovą užfiksuota nulinė infliacija. Taigi, galime drąsiai sakyti, kad brangti jau viskas nustojo. Tiesa, iš ekonominės pusės žiūrint, tai nėra tokia jau gera naujiena, tačiau žiūrint vartotojo akimis bei įvertinant esamą padėtį – tai tikrai pakankamai gera žinia.

Tiesa, ieškant gerų naujienų, neverta sklaidyti lietuviškos spaudos, ar skaityti naujienų portalų internete. Iš pastarųjų šaltinių tikrai „užsikrėsite“ krizės bacila. Pasirodo, gerų naujienų portaluose tenka vos ne su žiburiu ieškoti, todėl iškart siūlau naudotis paieškos sistemomis. Ir išvis… geriausia būtų paieškos laukelyje įvedus ieškomą frazę, paieškos rezultatais pradėti domėtis nuo 2-4 puslapio. Taip labiau išvengsite patekimo į populiarius, bet krizės apimtus informacijos šaltinius. O geriausia turbūt būtų išvis pailsėti nuo informacijos gausos ir išeiti pasisveikint su atgyjančia gamta. Beje, nepamirškite pasiimt šypseną ir padovanoti ją kiekvienam sutiktam. Taip bent mažyte dalele prisidėsite prie antikrizinės nuotaikos platinimo. O su šypsena juk ir visas krizes galima pergyventi, ar ne?

Rašyti komentarą