Prasideda kaltinimų ir rinkėjų mulkinimo metas

cal2009-04-15  tagŽymos:   Paskelbta kategorijose Tribūnos atgarsiai

Nors oficialiai rinkimų agitacija dar neprasidėjo, tačiau kai kurie kandidatai į LR Prezidento postą, jau aktyviai pradeda savo rinkiminę kampaniją. Viena iš tokių spartuolių – profesorė Kazimira Danutė Prunskienė.

Pastaroji kandidatė, dar prieš Šv. Velykas, „stvėrė jautį už ragų“. Nusprendusi, kad nebėra ko laukti, ji pradėjo aktyviai reikštis masinėse informavimo priemonėse. Kas jau kas, bet Danutė tikrai išmano kaip reikia išnaudoti žiniasklaidą savo reitingų kėlimui. Juk dar būdama Žemės Ūkio ministre, buvo įsivėlusi į skandalą, kai už ministerijos pinigus, užsakinėjo straipsnius regioninėje spaudoje.

Viename internetiniame tinklaraštyje aptikti skaičiai pasirodė gana įspūdingi. Pasak tinklaraščio autoriaus, vieno Žemės Ūkio Ministerijos tarnautojo atsiųstus ir kiek, to pačio autoriaus, susistemintus duomenis, pateikiame žemiau (tekstas neredaguotas). Jei tikėti tokių duomenų teisingumu, valstybės pinigų, viešosioms kampanijoms, tikrai buvo negailima .

pagal_branguma

Žemės ūkio ministerijos išlaidos žiniasklaidai (pagal brangumą)

pagal_laika

Žemės ūkio ministerijos išlaidos žiniasklaidai (pagal laiką)

pagal_ziniasklaida

Žemės ūkio ministerijos išlaidos žiniasklaidai (pagal žiniasklaidos grupes)

Dar Šv. Velykų dienomis, televizijoje pasirodė tos pačios kandidatės rinkimų agitacijai skirtas nedidelis filmukas apie pirmosios, nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos, premjerės svarų indėlį vedant Lietuvą į tarptautinį pripažinimą. Aišku, esminis faktas, kaip ta pati pirmoji premjerė, pirmoji ir spruko iš tuometinės vyriausybės – nebuvo paminėtas.

Galiausiai, 2009 m. balandžio 14 d., buvusi ministrė dar kartą sugebėjo nustebinti. Viešai apkaltino eurokomisarę Dalią Grybauskaitę, esą ji taip pat atsakinga, kad Europą krečia ekonominė krizė. Kaip puiki ekonomikos specialistė, netgi leido sau paspėlioti, gal Dalia Grybauskaitė dabar bando išvengti atsakomybės… Ech, tas įprotis kaltinti visus kitus, nematant savo kiemo. Nors ne! Kažkaip nesitiki, kad profesorė iš tikro taip mano. Labiau būtų galima patikėti faktu, kad tai kruopščiai suplanuotos kampanijos žingsnis, siekiant bent šiek tiek numušti eurokomisarės D. Grybauskaitės reitingus.

Beje, dėl tokių išsišokimų, netrūko ir kuriozinių situacijų. 2009 m. balandžio 9 d. profesorė Kazimira Danutė Prunskienė buvo pakviesta į „Žinių radijo“ laidą, kur išsakė savo jau rinkiminės kampanijos padiktuotas mintis apie esamą ekonominę padėti Lietuvoje ir Pasaulyje. Po pertraukos, prieš grįžtant į tiesioginį eterį, nuskamba pranešimas, esą šis eterio laikas apmokėtas iš Kazimiros Danutės Prunskienės rinkimų agitacijai skirtos sąskaitos. Jau grįžus į tiesioginį eterį, profesorė pareiškia, kad pirmą kartą girdi, kad už šią laidą jai teks susimokėti. Nesusipratimas užgesinamas, nusprendus viską išsiaiškinti po laidos.

Ką gi, gerbiamieji, dar vienas priešrinkiminis pasidrabstymas purvais prasideda. Įvairiausio plauko įvaizdžio formavimo specialistai, jau galanda savo liežuvius, tad mums paprastiems rinkėjams, vėl telieka tik klausyti ir pritariamai linkčioti galvą. Gal tik nebūtina viskuo tikėti, nes skaudžių pamokų jau turime pakankamai…

Rašyti komentarą