Pažeidimai nustatyti. O kas toliau?

cal2009-08-20  tagŽymos: ,   Paskelbta kategorijose Tribūnos atgarsiai

patikraPastarosiomis dienomis atliekama aukštojo mokslo įstaigų – universitetų patikra, kurią atlieka valstybės kontrolė. Ne taip senai buvo pranešta apie nemažus pažeidimus Vilniaus Gedimino technikos universitete, o štai šiandien sužinojome apie dar didesnius pažeidimus, tvarkant finansus, Klaipėdos universitete.

Atliekama patikra, surašomos ataskaitos, išvardijami pažeidimai… o kas toliau? Ogi turbūt nieko. Iki kito patikrinimo, kol vėl bus atrasti tie patys, arba jau kiti pažeidimai. Taip jau turbūt pas mus įprasta, kad visos valstybinės įstaigos jaučiasi visagalės, o jų vadovai – visiškai nebaudžiami. Metai iš metų atrandami pažeidimai, tačiau niekas nesikeičia.  Nebent dėl akių surašoma kokia nuobauda kokiai buhalterei, tačiau tai praktiškai nieko nekeičia. Juk buhalterė tik vykdė vadovo nurodymus. Puikus to pavyzdys – dabar jau tik buvusios LR Seimo kasininkės Reginos Petkelienės istorija. Gali būti, kad skolinosi kas tik norėjo, o atsakyti gali tekti tik jai. Tokia jau ta situacija su mūsų išlaikomom įstaigom: „viršūnėlės“ organizuoja ir daro ką nori, o kai reikia atrasti kaltus – nukenčia eiliniai darbuotojai. Toks valstybinių įstaigų vadovų nebaudžiamumas ir nepakeičiamumas primena komunizmo didvyrį Leniną, kuris „…atėjo visiems laikams“.

Nesuprantama, kam tada vargti atliekant tą veiklos auditą ar kokį kitą patikrinimą? Tik tam, kad valstybės kontrolė turėtų darbo? Pagal esamus įstatymus, geriau jau ji visai nieko netikrintų, nes rezultatas vistiek gaunasi šnipštinis, bet mums mokesčių mokėtojams tai kainuoja nemažus pinigus. Nors tuoj eilutėj, kaip pamėgo sakyti dabartinis mūsų premjeras, pataupytumėm?

Vienas komentaras

  1. altajus.net » Blog Archive » Švietimo nuobiros #5 - 2009-08-21

    [...] kontrolė prabilo apie švietimo ministerijos nemokėjimą tvarkytis. Nors tinklaraščiai gana kritiškai vertina tokį [...]

Rašyti komentarą