Gyveni nesveikai? Mokesčių mokėsi daugiau!

cal2009-10-05  tagŽymos: ,   Paskelbta kategorijose Gatvės balsai

sveikataNesenai mūsų „garbingoji“ valdžia pradėjo brandinti dar vieną idėją, kaip gelbėtis iš ekonominio sunkmečio. Pradėta kalbėti, kad esą tie, kurie nesirūpina savo sveikata – turėtų mokėti didesnius mokesčius, o galbūt net papildomai primokėti už kiekvieną apsilankymą pas gydytoją.

Pagal šią idėją, didesnius mokesčius turėtų mokėti rūkantys, nevengiantys stikliuko ir antsvorį turintys asmenys, kas praktiškai reiškia, kad mokesčiai už sveikatos apsaugą būtų padidinti beveik visiems Lietuvos piliečiams. Arba nemokėtų jo tik tie, kurie turėtų kokį „blatą“ tarp medicinos darbuotojų.

Kažkaip siauriai ta mūsų valdžia įsivaizduoja tą nesveiką gyvenimo būdą. Sakyčiau reiktų iškart padvigubinti mokesčius visiems miestų gyventojams. Juk jie praktiškai visada gyvena nesveikai, nes priversti kvėpuoti miesto teršalais. Taip pat reiktų padidinti mokesčius ir tiems, kurie neįstengia nusipirkti kokybiškų, tačiau brangių maisto produktų, todėl tenkinasi pigiais, tačiau ne tokiais kokybiškais ir aišku ne tokiais sveikais maisto produktais. Na, ir išvis – reiktų papildomai atsižvelgti ir į žmogaus pomėgius. Pavyzdžiui, jei žmogus nevalgo paprikų (o jos juk labai naudingos žmogaus organizmui) mokestį didinam 5 Lt., jei nevalgo ir špinatų – dar papildomai 5 Lt. į ligonių kasą. Lygiai panašiai reiktų imtis sankcijų ir prieš vegetarus. Juk mėsa taip pat reikalinga žmogaus organizmui.

Ganėtinai įdomu ir tai, kaip valdžia planuoja atskirti sveikuolius nuo nesirūpinančių savo sveikata. Pasak tokios idėjos „gimdytojų“, ar žmogus rūko – lengvai parodys plaučių nuotrauką, o jo svoris išduos ar žmogus teisingai maitinasi ir ar sportuoja. Nepasakė tie „gudruoliai“ tik kaip reikės atskirti ar žmogus mėgsta išlenkti stiliuką ar alaus bokalą. Bet turbūt tai taip pat „nebus sudėtinga“, nes užteks „tik“ atlikti kepenų tyrimą ultragarsu.

Iš tiesų juk viskas „labai paprasta“. Pavyzdžiui, ateini pas gydytoją su kokiu skaudančiu dantimi ar sutrenkta koja, o jis pirmiausia nusiunčia tave pasidaryt plaučių nuotraukos, paskui dar palauki savaitę kitą kol bus atliktas kepenų tyrimas ir galiausiai tave pasvėrus, gydytojų komisija nuspręs ar reikės ir jei reikės tai kiek, susimokėti papildomai. Aišku, vargas tau, jei tuo metu neturėsi tų pinigų, bet gal Hipokrato priesaiką davę specialistai ir pasigailės, jei užteksi jiems tiesiai į kišenę susimokėti. O kai pagaliau atliksi visas šias procedūras, tuomet bus maloniai pasirūpinta ir tavo skaudančiu dantimi ar sutrenkta koja. Tiesiog nuostabi sveikatos apsaugos sistema! Keista, kaip iki šiol visas Pasaulis to nesuprato? Bet turbūt jie nėra tokie „minties genijai“, kaip mūsų valdžia.

Rašyti komentarą