Meilė gyvūnams lietuviškai

cal2009-12-28  tagŽymos: ,   Paskelbta kategorijose Naujienos trumpai

Pastaruosius mėnesius Lietuvoje atsirado nauja skandalinga tema, kuriai nepajėgia atsispirti nei laikraščiai, nei radijas, nei televizija, nei, žinoma, interneto kūrėjai. Visose išvardintose žiniasklaidos priemonėse beveik kiekvieną savaitę galima surasti naują pranešimą, kaip kažkas kažkur Lietuvoje negražiai ar net žiauriai pasielgė su vienu ar kitu gyvūnu. Pastebėtina, kad Lietuvoje labiausiai yra kankinami žmogaus draugai – šuniukai, su neabejotinai didvyriškai visai tai pradėjusiu, bet nelygioje kovoje kritusiu, Pipiru.

Nuo seno yra tikima, kad Kūčių naktį, kurią nesenai, nuo 12 patiekalų išsipūtusiais pilvais, ir praleidome, ima kalbėti gyvūnai. Įdomu ką apie savo apverktiną dalią Lietuvoje jie kalbėjo šiemet? Turbūt visi vieningai sutarė, kad Lietuvoje gyventi pasidarė nebeįmanoma ir matyt daugumos pritarimu buvo priimtas sprendimas emigruoti. Kur tiksliai susiruošė mūsų augintiniai, dar nepavyko nustatyti, tačiau neabejotina, kad netrukus tai paaiškės.

Iš tikro, atrodo, kad Lietuvoje be finansinės ir moralinės krizės bei pedofilijos, Pasauliui ir sau susikūrėme dar vieną tautinį bruožą – išgarsėjome kaip itin žiauriai su gyvūnais besielgianti tauta. Aišku prie to, kaip ir paprastai tokiais atvejais, daugiausiai prisidėjo žiniasklaida, kuri pastebėjusi Pipiro istorijos sėkmę, ėmėsi panašių atvejų medžioklės ir visų menamų ir tikrų faktų viešinimo. Kaip ir buvo galima tikėtis – rezultatų ilgai laukti nereikėjo.

Žiniasklaidoje jau buvo svarstyta, ko būtų galima pasimokyti iš Pipiro istorijos. Apie neigiamus šios istorijos aspektus kalbėti jau nebesinori, o štai iš teigiamų, visai būtų galima šią istoriją minėti kaip vieną iš sėkmės istorijų, kuri kitokiame kontekste visai neblogai galėjo pasitarnauti Lietuvos įvaizdžio formavimui. O gal šūkis, turėjęs pristatyti Lietuvą Pasauliui – „drąsi šalis“ kaip tik tai ir turėjo omenyje? Gal tikrai drąsūs esame tik prieš bejėgius gyvūnus? Nors labai norisi tikėti, kad ne. Tačiau bet kokiu atveju lietuvių tauta privalo likti dėkinga Pipirui: tai ko nepavyko padaryti už milijonus, šuneliui Pipirui pavyko vieninteliu šuoliu nuo tilto. Gaila tik, kad paskutiniu ir visai nesėkmingu…

Rašyti komentarą